Jäsenten saavutukset ja valiot

Saavutukset

Agility 2021

– Tulossa 

 

Toko 2021

– Tulossa 

Agility 2020

25.-26.7.2020 Helsingin Seudun Kennelpiirin agilityn piirinmestaruuskilpailuissa pikkuminijoukkue voitti piirinmestaruuden! Pikkuminijoukkueessa kisasivat:

Maija Summa & lanhee Lobo

Tiina Hartikainen & Jackru Nelli

Maija Summa & Lanhee Peso

Tiina Hartikainen & Jackru Hertta

06.09.2020 Helsinki, Lotta Franck & maxi3 auspai Vimma, SERT-A -> FI AVA sekä aiemmin FI AVA-H

06.09.2020 Helsinki, Eva Bensky & medi 2 cocspa Caitlyn, 2* 0-tulos, sijat 2 ja 2. LUVAT

06.09.2020 Laura Pietilä & medi 2 cocspa Vela, 0-tulos, 3. sija

05.07.2020 Helsinki, Marja Koskio & medi2 slapko Saami, 0-tulos, 1. sija, LUVA

07.03.2020 Vantaa, Tiina Hartikainen & pikkumini3 jackru Nelli, 0-tulos, ensimmäinen A-SERT!

09.02.2020 Lohja, Maija Summa & pikkumini3 lanhee Lobo, 2x 0-tulos

26.01.2020 Vantaa, Eva Bensky & medi 1 cocspa Caitlyn, 0-tulos, sija 1. LUVA

11.01.2020 Lohja, Maija Summa & pikkumini3 lanhee Lobo, 2x 0-tulos, 2.sija ja 1.sija

Toko 2020

23.8.2020 Hyvinkää, Tiia Hämäläinen & borcol Gava EVL1, 291/320p, 2/7 sija, KP

29.8.2020 Vantaa, Tiia Hämäläinen & borcol Gava EVL2, 226,50p

Agility 2019

9.11.2019 Vantaa, Laura Pietilä & medi 2 cocspa Vela, 0-tulos, 2. sija, OIVA -> siirto 3lk

27.10.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi 2 cocspa Vela, 0-tulos, 2. sija, LUVA

27.10.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi 2 cocspa Vela, 0-tulos, 3. sija

20.10.2019 Tampere, Anne Saarinen & medi2 shelam Veeti, 0-tulos, 1.sija, LUVA

20.10.2019 Tampere, Pirkko Saarinen & medi2 shelam Ruuti, 0-tulos, 2.sija, LUVA

20.10.2019 Tampere, Pirkko Saarinen & medi2 shelam Ruuti (hr), 0-tulos, 2.sija, LUVA

6.10.2019 Riihimäki, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, 2.sija

6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1.sija, OIVA -> siirto 2lk

6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1.sija, LUVA

6.10.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos (hr), 3.sija, LUVA

6.10.2019 Kajaani, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 2. sija, OIVA, rotumestaruus

5.10.2019 Kuopio, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 1. sija, OIVA

5.10.2019 Riihimäki Irmeli Westermarck & medi 1 staffi Isla 0-tulos 3. sija OIVA -> siirto 2. lk

14.9.2019 Helsinki, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 2. sija, OIVA

2.9.2019 Kirkkonummi, Marja Koskio & medi1 slapko Saami 0-tulos, 1. sija, OIVA

31.8.2019 Hyvinkää, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova 0-tulos, 1.sija, OIVA -> nousee 3lk

31.8.2019 Hyvinkää, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova 0-tulos, 1.sija, LUVA2

31.8.2019 Hyvinkää, Marko Huikuri & maxi2 borcol Liekki HR 0-tulos, 1.sija, LUVA

25.7.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi2 cocspa Vela HR 0-tulos 2. sija LUVA

24.7.2019 Kirkkonummi, Laura Pietilä & medi1 cocspa Vela 0-tulos, 1. sija OIVA -> siirto 2lk

21.7.2019 Helsinki, Laura Pietilä & medi1 cocspa Vela kaksi 0-tulosta, sijat 4. & 2. LUVA x 2

14.7.2019 Vierumäki, Tiia Neuvonen & pikkumaxi2 auspai Sira, Gambler SM sija 3

14.7.2019 Vierumäki, Josefina Sipilä & maxi2 borcol Raimo, 0-tulos, LUVA

12.7.2019 Vierumäki, Josefina Sipilä & maxi1 borcol Raimo, 0-voitto, OIVA -> siirto 2lk

7.7.2019 Mikkeli, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 2.sija, OIVA -> siirto 3lk

7.7.2019 Mikkeli, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, OIVA -> oikeus vaihtaa luokkaa

29.6.2019 Nurmijärvi, Camilla Ahokas & mini2 shelam Bella, 0-tulos, 2/8, OIVA -> siirto 3lk

29.6.2019 Nurmijärvi, Nina Vuollet & mini2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA

15.6.2019 Kouvola, Nina Vuollet & mini 2 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA

4.6.2019 Helsinki, Tiia Hämäläinen & maxi2 novnou Nova, 0-tulos, 1.sija, LUVA1

25.5.2019 Espoo, Eva Bensky & medi 3 cocspa Enya, 0-tulos, sija 1. sert-A -> FI AVA

19.5.2019 Janakkala, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 2. sija, OIVA -> siirto 2lk

18.5.2019 Vantaa, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 1. sija, LUVA

11.5.2019 Sipoo, Nina Vuollet & mini1 shelam Mindi, 0-tulos, 2. sija, LUVA

9.5.2019 Sipoo, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 1/5, OIVA -> oikeus vaihtaa luokkaa

22.4.2019 Lieto, Irmeli Westermarck & medi1 sfaffi Isla, 0-tulos, 3.sija, LUVA

19.4.2019 Lieto, Tiina Saranpää & medi1 shelam Luka, 0-tulos, 1/9, LUVA

13.4.2019 Sipoo, Tiia Neuvonen & pikkumaxi2 auspai Sira, 0-tulos, 1.sija, LUVA

13.4.2019 Sipoo, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 1.sija, LUVA

7.4.2019 Vantaa, Maija Summa & mini1 borter Dura, 0-tulos, 3/15, LUVA

6.4.2019 Lohja, Tiia Hämäläinen & maxi3 borcol Gava, 0-tulos, 4/29

6.4.2019 Lohja, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos x 2

24.3.2019 Lohja, Camilla Ahokas & mini2 shelam Bella, 0-tulos, 1.sija, LUVA

9.3.2019 Sipoo, Josefina Sipilä & maxi1 borcol Raimo, 0-tulos, 1/16, LUVA

13.1.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & maxi1 novnou Nova, 0-tulos, 2.sija, OIVA -> siirto 2lk

12.1.2019 Vantaa, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 8/54

12.1.2019 Vantaa, Josefina Sipilä & maxi3 novnou Mauri, 0-tulos, 3/48

 

Toko 2019

13.4.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & borcol Gava EVL1, 269,5/320p, 2/5 sija

31.3.2019 Vantaa, Tiia Hämäläinen & novnou Nova AVO1, 285/320p, sijoitus 2/9

Lähetä agility ja toko tuloksesi:

Ilmoita: päivämäärä, paikka, ohjaaja, koira, tulos, sijoitus

 

 

Agility- ja tokovaliot

FI AVA, FI AVA-H Myheels Applejack ”Lobo” om. Maija Summa (kuva Rita Larjava)

FI AVA, FI AVA-H Red’n Ready FBI Most Wanted ”Vimma” auspai, om. Lotta Franck

FI AVA Eben’s My Girl Rules ”Enya” cocspa, om. Eva Bensky (kuva Anne Barck)